cien

 


Rollery i Urządzenia


Obecnie na rynku jest ogromny wybór rollerów o różnym przeznaczeniu. Medycznym, kosmetycznym i do użytku domowego.Nie bez znaczenia jest długość igiełek w jakie roller jest wyposażony i obszar ciała poddawany zabiegowi.

dermaroller

Czym się kierować przy zakupie rollera? Odpowiedź jest prosta - wysoką jakością.

Należy wiedzieć, że roller, którego chcemy użyć do zabiegu powinien być sprawdzonej jakości popartej certyfikatami. Przestrzegam przed kupowaniem z niewiarygonych źródeł, na urodzie i zdrowiu nie warto oszczędzać.

Wysokiej jakości rollery to, w zależności od obszaru stosowania, kilka lub kilkanaście dysków z integranie osadzonymi igiełkami. Igiełki mogą być wykonane ze stali chirurgicznej lub tytanu. Te najwyższej klasy pokryte są 24-karatowym złotem, które ma dodatkowy dobroczynny wpływ na skórę. Jony złota przenoszone podczas zabiegu w głąb skóry powodują lepsze dotlenienie komórek,pobudzają naturalne właściwości skóry przyspieszając jej regenerację. Działają również przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie i są sprzymierzeńcem w walce z wolnymi rodnikami.

W rollerach niskiej jakości igły wklejone są bezpośrednio na rolce. Podczas zabiegu może się zdarzyć, że igiełki pozostaną w naszej skórze i potrzebna będzie interwencja lekarza.


Stosowanie rollerów z wklejanymi igłami bywa niebezpieczne i problematyczne, ponieważ jest prawie niemożliwy taki montaż igieł, aby były one rozmieszczone równomiernie i pod określonym kątem na głowicy rollera. Podczas ruchu wałka na skórze igły mogą być niestabilne.Dlatego przyrząd z wklejanymi igłami nie zawsze skutecznie stymuluje skórę a uszkodzone na końcach igły, mogą powodować uszkodzenia w skórze.

Rollery - różnice

Choć pierwotnie do mikronakłuwania służyły rolki z igiełkami, to obecnie poza rollerami manualnymi występują zaawansowane systemy do wykonywania mezoterapii mikroigłowej.

Urządzenia mają zastosowanie w gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych, są także znakomitym uzupełnieniem terapii z zakresu medycyny estetycznej.

Jednym z takich urzadzeń jest system DermaFrac™, który pozwala na wykonywanie mikronakłuć z jednoczesną infuzją aktywnego serum.Urządzenie generuje podciśnienie, rączka z osadzoną rolką jest przesuwana po skórze zasysając ją i niwelując odczucia bólowe. Jednocześnie po igiełkach dostaje się w powstające mikrokanały odpowiednio dobrane aktywne serum.

Warto wspomnieć też o innym rozwiązaniu w technikach mikronakłuwania. Niektóre firmy zajmujące się produkcją urządzeń do mikropigmentacji zaczęły wprowadzać moduły zabiegowe,które w analogiczny do zabiegu mikropigmentacji sposób wprowadzają w głąb skóry aktywne substancje.

Moduły zabiegowe pozwalają na miejscowe wykonanie terapii, jednak ciężko jest za ich pomocą przeprowadzić zabieg w obrębie całej twarzy, szyi, czy dekoltu.