cien

Kamuflaż pozabiegowy, makijaż medyczny

Skóra po zabiegu mikronakłuwania jest, w zależności od stopnia wrażliwości, mniej lub bardziej podrażniona i wiele z Was pewnie się zastanawia czy po zabiegu można wykonać makijaż?

Odpowiem - tak można, należy jednak wiedzieć, że na uszkodzoną skórę nie możemy stosować tradycyjnych kosmetyków kolorowych przez 24h/48h w zależności od intensywności przeprowadzonaego zabiegu.

A co zrobić jeśli zaraz po zabiegu chcemy wrócić do codziennej aktywności? Jak ukryć podrażnienie skóry? Jakie kosmetyki zastosować?

Najbezpieczniesze do wykonania makijażu medycznego po zabiegu mikronakłuwania są kosmetyki mineralne.Poza znakomitymi właściwościami kryjącymi, posiadają w swoim składzie tlenek cynku i dwutlenek tytanu odpowiedzialne za ochronę przeciwsłoneczną oraz działanie kojące, przeciwzapalne i antybakteryjne.

Mineralnych kosmetyków jest wiele na rynku, jednak nie wszystkie spełniają standardy najwyższej jakości, a jest to bardzo ważne, by proces gojenia skóry przebiegał prawidłowo.


Co polecam?

Przetestowane na setkach moich klientów kosmetyki mineralne (100% minerałów) amerykańskiej marki Colorescience Pro, które nie zawierają talku, olei mineralnych, drażniących konserwantów, wysuszających alkoholi, emulgatorów, sztucznych barwników ani innych szkodliwych substancji.

 

Po zabiegu stosujemy tylko sypkie minerały jako najbezpieczniejsze do wykonania kamuflażu.

 

Colorescience

Korektor mineralny Golden Powder stosujemy jako pierwszy etap kamuflażu. Minerały w żółtym kolorze idealnie neutralizuje zaczerwienienie skóry po zabiegu. Formuła pudru jest wzbogacona o witaminy A i E, które znacząco wpływają na procesy regeneracji i gojenia się skóry. Puder znakomicie nadaje się do codziennego stosowania przy skórach wrażliwych, do korekcji naczynek, zmian związanych z trądzikiem różowatym.

Colorescience

Drugi etap to Puder Mineralny SPF 20 dostępny w wielu odcieniach zarówno dla ciepłych, jak i chłodnych typów kolorystycznych. Idealnie pokrywa niedoskonałości skóry. Odpowiednia kompozycja składników mineralnych nadaje skórze piękny kolor. Cera wygląda promiennie i bardzo naturalnie. Puder może być z powodzenie używany do codziennego makijażu. Łatwość aplikacji pozwala na szybkie uzyskanie ładnej cery, działając przy tym leczniczo na różne problemy ze skórą.

Colorescience

Trzeci etap kamuflażu to puder mineralny Ochrona Przed Słońcem SPF50 dostępny w trzech odcieniach, który pozwala na natychmiastową ochronę przed UVA i UVB. Ochrona jest szczególnie ważna po zabiegach przebiegających z przerwaniem ciagłości skóry. Jesli nie zastosujemy ochrony przed promieniowaniem, to zwiększymy ryzyko powstania przebarwień pozapalnych.