cien

Specjalistyczna pielęgnacja po zabiegu

Mikronakłuwanie, jak sama nazwa wskazuje, narusza barierę skóry. Przez utworzone mikrokanały zwiększamy penetrację składników aktywnych zawartych w preparatach, ale należy pamiętać, że uszkodzony naskórek jest też pożywką dla bakterii.
Niezwykle ważna jest właściwa pielęgnacja skóry bezpośrednio po zabiegu i przez kilka dni po jego wykonaniu. Sam zabieg mocno pobudza skórę do regeneracji, wewnątrz zachodzi cały szereg procesów naprawczych, budują się nowe włókna kolagenowe i elastyczne, jednak by sam efekt zabiegu był spektakularny powinniśmy pamiętać o właściwej pielęgnacji. Przede wszystkim należy domknąć barierę skóry,chroniąc przed czynnikami zewnętrzymi, takimi jak bakterie, wirusy, promieniowanie UVA i UVB, a także zapenić jej optymalne nawilżenie.
Pamiętajmy, że naskórek jest pierwszy na „linii frontu”! Powinniśmy wiedzieć,że nie wszystkie kosmetyki można stosować po zabiegach przebiegających z przerwaniem ciągłości skóry. Nieodpowiednio dobrane substancje aktywne, konserwanty, parabeny mogą dodatkowo podrażnić i spowodować wtórny stan zapalny. Zachęcam do sięgnięcia po produkty, które błyskawicznie ukoją i odbudują barierę skórną. Osobiście mogę polecić kosmetyki Epionce, które z powodzeniem i ku zadwoleniu klientek stosuję w procedurze zabiegoweji pozabiegowej.

Jako ekspert polecam sprawdzone i bardzo skuteczne produkty:


Enriched Firming Mask


Enriched Mask

Intensywnie nawilżająca maseczka polecana po każdym zabiegu, który usuwa ochronne powierzchowne pokłady komórek warstwy rogowej naskórka.Zawiera unikatową mieszaninę prekursorów lipidowych, przeciwutleniaczy i substancji nawilżających, które pozwalają na szybką naprawę i wzmocnienie bariery skórnej, zwiększając przy tym elastyczność i jędrność skóry. Maseczka jest doskonała do kontynuowania kuracji w warunkach domowych po mikronakłuciach, peelingach, zabiegach IPL lub leczeniu światłem.

Kluczowe składniki:

  •  Limnanthes alba
  •  Kora wierzby białej
  •  Masło shea
  •  Awokado

 


Maseczkę nakładamy równomiernie na skórę i pozostawiamy na 5-10minut lub do ustąpienia podrażnienia skóry.Następnie zmywamy ciepłą wodą.Stosujemy bezpośrednio po zabiegu mikronakłuwania i przez kilka kolejnych dni raz dziennie. Następnie nakładamy raz w tygodniu, by zapewnić skórze optymalne działania nawilżające, ujędrniające i przeciwzmarszczkowe.


 

Medical Barrier Cream

Medical Barrier Cream


Medyczny krem barierowy to optymalne nawilżanie suchej, łuszczącej się szorstkiej skóry, uszkodzonej przez schorzenia skóry lub zabiegi naruszające powierzchnię skóry. Ponieważ nie zawiera substancji miejscowo uczulających, jest idealny dla skóry atopowej. Poprawia funkcję barierową skóry.

Kluczowe składniki:

  •  Krokosz barwierski
  •  Limnanthes alba
  •  Awokado
  •  Olej z dzikiej róży
  •  Len

 


Krem stosujemy po zmyciu maseczki, a także w codziennej pielęgnacji w zależności od potrzeb.

 

Pielęgnując skórę po mikronakłuciach nie powinniśmy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej. Możemy sięgnąć po krem z wysokim filtrem lub specjalny puder mineralny z SPF 50. Warto też wprowadzić do codziennej diety produkty bogate w witaminę C, która jest niezbędna w procesie budowania się nowego kolagenu.