cien

Przebieg zabiegu


Zabieg mikronakłuwania nie jest trudny do wykonania, jednak ważne jest by przestrzegać właściwej procedury zabiegowej. Prawidłowo przeprowadzony pozwoli nam się cieszyć piękną, odmłodzoną i zdrową skórą.

Od czego zacząć?

Dokładnie zapoznajamemy się ze wskazaniami i przeciwskazaniami do zabiegu. Przygotowujemy wszystkie preparaty i narzędzia/urządzenia.Zabieg przebiega z przerwaniem ciągłości skóry, zatem , by uniknąć niepotrzebnych powikłań należy zachować aseptykę.Nawet jeśli zabieg wykonujesz w warunkach domowych, to nie zapomnij o rękawiczkach jednorazowych.Pamiętaj, że roller powinien być używany tylko przez jedną osobę, a przed każdym zabiegiem należy go zdezynfekować.Można do tego użyć do tego 75% procentowego roztworu etanolu lub gotowego płynu do dezynfekcji (najczęściej do kupienia z rollerem).


Oczyszczenie skóry z makijażu i zanieczyszczeń

Oczyszczamy skórę delikatnym preparatem do demakijażu (mleczkiem lub płynem micelarnym).
Warto także zastosować preparat myjący odpowiedni do rodzaju cery, w celu zmycia pozostałości preparatu do demakijażu. Następnie przemywamy skórę ciepłą wodą i dokładnie osuszamy.
Do przygotowania skóry do zabiegu polecam Litic Gel Cleanser marki Epionce, który dokładnie oczyszcza skórę nie tylko z makijażu. Dzięki odpowiednio dobranym aktywnym składnikom zawdzięcza swoje właściwości antybakteryjne, antywirusowe iprzeciwgrzybiczne.


Peeling lub delikatna mikrodermabrazja

Usunięcie martwego naskórka umożliwi płynne przesuwanie rollera po skórze, zwiększy penetrację składników i zminimalizuje powstanie strupka po zabiegu.Jeśli w ciągu 3-4 dni był wykonywany peeling, to ten krok możemy pominąć.

3. Dezynfekcja skóry

Jeśli skóra była wcześniejzmywana preparatem o właściwościach antybakteryjnych, to nie jest konieczna dodatkowa dezynfekcja. Jednak dla bezpieczeństwa możemy przetrzeć skórę wacikiem nasączonym płynem do dezynfekcji skóry (do kupienia w aptece,np.OkteniSept).

5.  Znieczulenie

Ten krok jest zalecany przy igiełkach dłuższych niż 0.5mm i dotyczy zabiegów wykonywanych przez lekarzy. Igiełki od 0.2mm do 0.5mm nie stanowią dyskomfortu, zabieg jest praktycznie bezbolesny.

6.  Mikronakłucia

Najpierw wykonujemy ruchy pionowe, potem poziome, a nastepnie krzyżowe.W ten sposób tworzymy gęstą siatkę mikrokanałów. Im więcej ich zrobimy, tym lepszy bedzie efekt zabiegu. Podczas rolowania staramy się utrzymać jednakowy, średnio intensywny nacisk na skórę.Wałkujemy rollerem do momentu, aż wszystkie obszary zostaną dokładnie i równomiernie nakłute. Czas trwania zabiegu zależy miedzy innymi od wielkości poddawanego mu obszaru i waha się od 3 do 10 min.

zabieg

Aplikowanie preparatów

Na obszar skóry poddanej mikronakłuwaniu aplikujemy specjalne preparaty pielęgnacyjne lub lecznicze dobrane odpowiednio do potrzeb skóry.Mogą to być koktajle o działaniu nawilżającym, przeciwzmarszczkowym, rozjaśniającym, przeciwtrądzikowym. Preparaty lecznicze powinny być dobrane przez lekarza.

Złagodzenie podrażnień

Po zabiegu możemy odczuwać lekkie pieczenie skóry. Może być też zaczerwieniona i wrażliwa.Dla złagodzenia podrażnień warto zastosować sprawdzony produkt o właściwościach kojących. Zachęcam do poznania produktów Epionce przeznaczonych do pięlęgnacji skóry po zabiegach.

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać przebywania w pomieszczeniach z wysoka temperatur i eksponowania skóry na słońce. Przez 5-7 dni nie stosujemy peelingów mechanicznych, chemicznych ani enzymatycznych.Szczególną uwagę zwracamy na stosowanie ochrony przeciwsłonecznej.

8.Makijaż po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu możemy wykonać makijaż tylko za pomocą kosmetyków, które są rekomendowane jako bezpieczne w aplikacji na uszkodzoną skórę.Do takich należą kosmetyki mineralne najwyższej jakości Colorescience Pro. Zobacz jak krok po kroku wykonać kamuflaż pozabiegowy.

 

Ważne!

W przypadku wystąpienia podrażnienia utrzymującego się dłużej niż dwa dni po zabiegu lub wysypki po zastosowaniu rollera, należy zaprzestać jego używania i skontaktować się z lekarzem.